Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlíva ústřičná – Obsahuje množství důležitých proteinů, sterolů, aminokyselin, mastných kyselin, vitamínů řady B a dále vitamíny D, C, K, řadu stopových prvků jako železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, selen, bór, jód a především beta-1,3-D glukany. Všechny tyto látky ve společné harmonii mohou vzpružit vlastní imunitu lidského organismu a stimulovat regeneraci buněk. Preventivně posiluje organismus. Pomáhá u mnoho různorodých onemocnění. Velmi účinně upravuje hladinu cholesterolu v krvi a také krevní tlak. Je vhodná i pro diabetiky, alergiky a astmatiky. Bylo zjištěno, že hlíva příznivě působí na kožní poruchy, jakými je ekzém nebo akné. Je vhodná i pro ty, kdo trpí různými kloubovými záněty. A dokonce díky obsahu betaglukanů dokáže úspěšně omezovat vedlejší účinky chemoterapie a je schopná významně pomoci i v boji proti rakovině. Hlíva se příznivě osvědčila při léčbě hemeroidů, křečových žil, bércových vředů a popálenin. A konečně velmi významným faktem je, že tím, jak zlepšuje metabolismus a regeneruje vnitřní orgány, jakými jsou játra, ledviny a slinivka, v podstatě zpomaluje proces stárnutí.

 

Sójové mléko - nápoj připravovaný ze sójových bobů. Je vhodnou náhradou kravského mléka, protože neobsahuje cholesterol a je lépe stravitelné. Obsahuje snadno stravitelné bílkoviny, minerální látky a vitamíny A, B, D a vitamín E.

 

Kokos obsahuje 60 - 67% tuku, 20% glycidů, 8% proteinu a 6% vody. Kokosový olej, který nastrouhaná kokosová dužina obsahuje, je tvořen z asi 45% mastné kyseliny laurové, zbytek tvoří hlavně kyseliny kaprová, kaprylová a myristová. Všechny mají schopnost narušit lipidové membrány kvasinek, bakterií i virů. Fungují tedy jako přírodní antibiotika. Neobvyklé je, že trávení kokosového oleje se podobá spíš sacharidům . Nepotřebuje žluč ani enzymy slinivky a rozkládá se na glukózu - zdroj energie. Na rozdíl od jiných tuků se proto neusazuje v těle. Tráví se ale přeci jen pomaleji než sacharidy, a  dodává organismu energii postupně. Právě proto  kokosový olej doporučují dietologové  lidem, kteří mají problémy s hypoglykemií, potažmo diabetem. Olej totiž  vyrovnává náhlé kolísání hladiny cukrů v krvi. Pár lžiček oleje tak dokáže navodit pocit nasycení na několik hodin, což je ideální při redukčních dietách.

Med obsahuje dlouhý seznam důležitých vitaminů a minerálů, jsou to například vitaminy A, C, některé vitaminy skupiny B  (B1, B2, B6, B12),  vitamin   D, K, E.., z minerálů např. vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík, železo.. Dále v něm najdeme látky jako mateří kašička, aminokyseliny, pyl, éterické oleje, z celkového pohledu je to tedy úžasný koktejl životně důležitých a zdraví prospěšných látek. Účinky medu na lidské zdraví jsou více než blahodárné, často je proto nazýván elixírem zdraví a dlouhověkosti